38.129.10 - INDUCTOR 60W 6IN1 - USB / Type-C charging and data cable, 6 in 1, 60W
4,51 € +DDV
| Stock |
3 |
Basic information
| Code | 38.129.10 |
| Model | INDUCTOR 60W 6IN1 |
| Description | INDUCTOR 60W 6IN1 is USB charging and data cable that features a dual input (USB-A/Type-C) and three outputs (Micro-USB, Lightning and Type-C), covering the charging needs of most modern devices. It is ideal for use at home, in the office, on the go, or while traveling. The 1.2 m cable length provides added convenience for everyday use. The product includes a retractable cable mechanism, preventing tangling and allowing neat, compact storage. With up to 60 W charging power (Type-C/Type-C), it is suitable for charging smartphones, tablets, laptops and power banks. The cable features a spacious plastic housing with a central aluminium section, which is suitable for laser engraving, making it an attractive promotional and corporate gift. Support for PD (Power Delivery) enables faster and smarter charging, automatic power adjustment to the connected device, and enhanced safety, protecting devices and batteries from overheating and overload. Supplied in a gift box. Key features: Material: plastic, aluminium • Cable length: 1.2 m • Cable type: retractable (automatic retraction) • Input: USB-A/Type-C • Outputs: Micro-USB, Lightning, Type-C • Charging power: up to 60 W (Type-C/Type-C) • PD support (Power Delivery) • Functions:charging and data transfer • Compatible with: power banks, mobile phones, tablets, laptops • Gift box |
| Brand | PIXO |
| Color | Black |
| Package | 100/1 |
| Net weight | 0.08 kg |
| Print type | Laser engraving |
| Material | Aluminum, Aluminij, Plastic, Plastika |
| Bar code | 8605073864546 |
Print information
Logistic info
| Pieces per carton | 100 pieces |
| Carton dimensions dimenzije | 0.5 x 0.325 x 0.36 m |
| Carton gross weight | 8.66 kg |
| Carton volume | 0.06 m3 |
| Country of origin | China |
| HS code | 854442900000 |
Related products
close
38.125
FLASH 60W 6IN1
USB / Type-C charging and data cable, 6 in 1, 60W
4,64 € +DDV
In stock: 13.258
close
close
38.171
FELIX 2IN1
USB / Type-C charging and data cable with key holder, 2 in 1, 60W
4,09 € +DDV
In stock: 3.971
close
close
close
38.202
TROJAN 100W 6IN1
Type-C charging and data cable, with mobile phone holder, 6 in 1, 100W
5,46 € +DDV
In stock: 2.952
close
close

